Istotą działania bardzo wielu firm i branż (takich jak restauracja, hotel, magazyny, ale też szpital) jest szybka komunikacja. Ułatwiają to profesjonalne systemy przywoławcze – http://www.lrspoland.pl/ – które pozwalają na zwiększenie wydajności i dużo łatwiejszy kontakt z: klientami, gośćmi czy współpracownikami. Jeśli chodzi o system przywoławczy cena naprawdę nie jest wysoka. Sprawdź, dlaczego warto postawić na to rozwiązanie.

System w restauracjach z obsługą kelnerską

Takie rozwiązania pozwalają na znaczne przyspieszenie pracy całego personelu, a także polepszają komunikację z klientami danej restauracji. Wybór systemu zależy oczywiście od wielkości lokalu, ilości zatrudnionego w nim personelu, liczby stolików i ich standardowego obłożenia. W systemie znaleźć można urządzenia, które usprawnią obsługę, na przykład poprzez wzywanie kelnera do kuchni po to, by odebrał gotowe już danie. Wtedy klient otrzyma zamówioną przez siebie potrawę w możliwie najkrótszym czasie od jej ugotowania. Zarazem kelner nie traci czasu na sprawdzanie tego, czy konkretne zamówienie jest gotowe. Wtedy też – pozostając cały czas na sali jest nieustannie do dyspozycji klientów. Wywołuje to zadowolenie wszystkich stron, gdyż obsługa w lokalu gastronomicznym przebiega sprawnie i bardzo szybko – jest więc na najwyższym poziomie. Goście są zadowoleni, gdyż ich posiłki docierają do nich szybko, sprawnie i nadal bardzo ciepłe, a to zachęca do ponownych odwiedzin w restauracji.

Czyli, jakie dokładnie korzyści przynosi taki system? Są to przede wszystkim:
– większa liczba obsłużonych gości – dzięki szybszemu dostarczaniu zamówień do stolików,
– zwiększone przychody firmy – optymalizacja pracy całego personelu, bo kelnerzy nie chodzą na pusto do kuchni,
– szybka i dyskretna komunikacji między kelnerami a kuchnią/managerem,
– podniesienie średniego rachunku – za pomocą częstszej obecności kelnerów na sali głównej i wyłapywaniu utraconych zamówień,
– podniesienie wydajności personelu, a co za tym idzie obniżenie kosztów stałych,
– szybkie powiadamianie managera lokalu w nagłych i nieprzewidzianych sytuacjach,
– zwrot inwestycji w system nawet po niecałym miesiącu.

Przykładem części systemu może być na przykład zestaw PERSONEL, który jest uniwersalny, wydatny i maksymalnie zwiększa komunikację w grupie i efektywność pracy. Może on współpracować z 20 paigerami, posiada tablicę przypisującą do nich pracowników, a komunikaty można wysyłać dosłownie jednym przyciskiem. Obsługa powiadamiana jest (czyli wzywana) za pomocą wibracji i światła. Co ważne, w jednej restauracji można korzystać z kilku transmiterów – pozwala to wysyłać różne komunikaty dla personelu. Cała komunikacja jest bardzo dyskretna i nie zwraca uwagi gości. Biorąc pod uwagę jakie korzyści niesie ze sobą taki system przywoławczy cena naprawdę nie jest wysoka.

System przywoławczy cena i wykorzystanie w branży retail

Takie bezprzewodowe systemy przywoławcze w branży retail są świetnym uzupełnienie innych rozwiązań sprzętowych. Tyczy się to przede wszystkich punktów sprzedażowych, takich jak sklepy wielkopowierzchniowe. Pracownicy sklepu zaopatrzeni w urządzenia bezprzewodowe mogą uskuteczniać między sobą szybką i niezwykle wygodną komunikację, która na pewno pomoże w skróceniu czasu obsługi klientów. Oczywiście wybór konkretnego systemu, oprogramowania i urządzeń zależny jest od wielkości i charakteru sklepu. Ważne jest to, że zawsze jest on dostępny dla: kierowników, kasjerów, a także pracowników poszczególnych działów oraz magazynierów i ochroniarzy.

Korzyści jakie niesie ze sobą system przywoławczy cena, jaką posiada, ale też:
– przekazywane komunikaty trafią bezpośrednio do osób zainteresowanych,
– komunikacja jest szybka bez względu na lokalizację pracowników w sklepie,
– skrócenie czasu oraz podwyższenie jakości obsługi,
– możliwość kontroli pracowników przez pracodawców, na przykład w odniesieniu ich czasu reakcji na wezwanie,
– urządzenia mogą być dedykowane pracownikowi w konkretnej strefie sklepu (na przykład w marketach – kasa czy drzwi dla dostawców).

Widać więc, że taki system jest dla działania biznesu niezwykle korzystny.