W dobie abonamentów u operatorów telefonicznych oferty na kartę są jednak wciąż popularne. Jednak do zasilenia swojego konta w ofercie na kartę potrzebny jest specjalny wydruk. Można je kupić w wielu miejscach, jednak najpopularniejszymi są Internet lub wydruk z terminala POS w sklepie, który takowy posiada.

Doładowanie – ciąg kilkunastu cyfr

Na wydruku znajduje się kilkunastocyfrowy kod, po wpisaniu którego można cieszyć się nowymi środkami na koncie abonenckim. Ważne jest, aby terminale POS były w wielu miejscach, ponieważ zdarza się, że środki na koncie kończą się niespodziewanie i wtedy znalezienie odpowiedniego sklepu staje się bardzo potrzebne. Nikt nie chce stracić możliwości dzwonienia.

Kto wybiera ofertę na kartę?

Oferty na kartę najczęściej wybierają osoby, które chcą pozostać niezależne oraz mieć jak największy wybór co do wykorzystania swoich pieniędzy. Przeniesienie numeru do innej sieci zajmuje najwyżej kilka dni, co jest wielką wygodą. Operatorzy oferują naprawdę wiele pakietów, które każdy może dopasować do siebie. Wybierając ofertę na kartę nie trzeba wiązać się z operatorem długoterminową umową na abonament. Jeśli ktoś rzadko używa telefonu, to środki niewykorzystane przejdą na kolejny miesiąc. Nie trzeba się martwić o ich przepadnięcie czy niewykorzystanie.

Jakie zalety ma abonament?

Jednak oferta abonamentowa posiada jedną ogromną zaletę. Nie posiadając środków na koncie, można nadal wykonywać połączenia. Posiadając abonament komórkowy dostaje się comiesięczną fakturę na kwotę, w której zawarte są darmowe, często nielimitowane minuty na rozmowy, SMS-y oraz paczka danych, która daje dostęp do Internetu. Oczywiście ilość zawartych usług, pakietów uzależniona jest od wysokości abonamentu, na który została podpisana długoterminowa umowa.
Ponadto, jeśli ktoś nie chce szukać sklepu z terminalem POS, aby kupić doładowanie może skorzystać z oferty na abonament z telefonem. W ramach abonamentu i odpowiednio wyższych miesięcznych opłat można dostać nowoczesny telefon. Nie zmusza to wtedy użytkownika do ponoszenia jednorazowego, stosunkowo wysokiego kosztu zakupu nowego telefonu ze sklepu.