Działanie restauracji jak i większości innego rodzaju lokali gastronomicznych jest dzisiaj zwykle zdecydowanie sprawniejsze niż kiedyś. Zasługą tego jest z całą pewnością powszechne zastosowanie systemów POS – http://gastro.pl/gastro-pos/ producent pos. Do czego konkretnie one służą i w jaki sposób usprawniają działanie lokali?

Producent POS- twórca stanowisk sprzedażowych

POS to nic innego, jak kompleksowe stanowisko sprzedażowe. Obecne jest więc na dobrą sprawę nie tylko w lokalach gastronomicznych, ale również chociażby w sklepach. Wydaje się jednak, że to właśnie restauracje potrzebują go najbardziej.

Sprzęt na stanowisku POS

Producent POS zajmuje się produkcją wielu rodzajów urządzeń. Kompletne stanowisko musi być bowiem wyposażone w co najmniej kilka urządzeń.

Z pewnością sercem każdego stanowiska jest monitor. To on służy do zarządzania całym systemem. Bez intuicyjnego interfejsu wyświetlanego na monitorze nie ma mowy o sprawnym zarządzaniu działalnością restauracji. Nie ma wątpliwości, że koniecznością, a nie możliwością jest dzisiaj ekran dotykowy. Mało tego, istotne jest, aby był jak najbardziej wyraźny oraz odporny na różnego rodzaju czynniki niszczące występujące w lokalach gastronomicznych. Ekran musi bowiem przecież znajdować się między innymi w kuchni, w której często panuje wysoka temperatura i jest dużo pary.

Ponadto, praktycznie zawsze na stanowisku powinna pojawić się również kasa fiskalna. Oczywiście, w tym przypadku jest ona wbudowana w urządzenia POS. Przeważnie kasy fiskalne POS są bardziej uniwersalne i po prostu funkcjonalniejsze niż tradycyjne kasy. Mają szereg zadań, a najważniejszym z nich jest generowanie i drukowanie rachunków wszelkiego rodzaju.

Producent POS ratunkiem dla pracowników

Nie ma wątpliwości, że każdy kelner, czy też innego typu pracownik restauracji woli być zatrudniony w lokalu, w którym działa system POS. Z całą pewnością producent POS wypuszcza na rynek swoje produkty właśnie przede wszystkim z myślą o pracownikach lokali.

Dzięki temu, że dzisiaj kartkę i długopis zastąpił ekran i oprogramowanie, pracownicy mają mniej rzeczy do zapamiętania. Kelnerzy już nie gubią się w zamówieniach, a kucharze zawsze wiedzą które danie przygotowywać.

Niewątpliwie również ułatwione są działania strategiczne firmy. Rzecz w tym, że osoby zarządzające chociażby wdrożeniami nowości mogą podejmować bardziej optymalne decyzje dzięki znajomości dokładnych finansów lokalu. Większość ważnych danych finansowych jest bowiem uporządkowana w systemie.

Co na to klienci?

Wbrew pozorom producent POS przy pomocy swoich produktów pomaga nie tylko pracownikom. Na działalności solidnego stanowiska sprzedażowego przeważnie korzysta też klient. Jaka jest jego korzyść? Przede wszystkim dzięki systemowi zmniejsza się i to zwykle w sposób znaczący czas oczekiwania na usługę. Wynika to z tego, że praca kelnerów i pozostałej załogi jest uporządkowana,

Ponadto, nie trzeba dzisiaj już tak pieczołowicie sprawdzać, czy kwota na rachunku się zgadza. Przeważnie jest ona dobra, gdyż generuje ją system, a nie człowiek, który zawsze może się przecież pomylić. W systemie wprowadzone powinny być absolutnie wszystkie dostępne w danym lokalu produkty. Każdy z nich musi mieć przypisaną cenę. Tym sposobem, po wprowadzeniu jakiegokolwiek zamówienia, system bez najmniejszego trudu zlicza na jaką kwotę opiewać powinien rachunek.

Maksymalizacja zysków

Bez wątpienia producent POS sprzedaje swoje stanowiska sprzedażowe także po to, aby zmaksymalizować zyski właścicieli lokali. W jaki sposób jednak zarabiają oni na systemach, za które muszą przecież zapłacić i to czasami całkiem spore pieniądze? Rzecz w tym, że jeżeli restauracja działa sprawnie to klienci prędzej będą do niej wracać. Poza tym, system i odpowiednie urządzenia często sprawiają, że można nieco zmniejszyć liczbę zatrudnionych w firmie osób. Sprawia to, że w dłuższej perspektywie system POS jest dla restauratorów bardzo korzystny. Trzeba jednak pamiętać, aby od razu dokonać zakupu u dobrego producenta POS, tak aby nie było potem konieczności szybkiej wymiany urządzeń.