Każda organizacja aby prężnie funkcjonować szuka rozwiązań, które należycie ułożą i usprawnią pracę w jej wewnętrznych strukturach. W telegraficznym skrócie – postęp i pójście z duchem czasu, pchnęły człowieka od pisania po piasku, poprzez liczydła, aż do wdrażania nowoczesnych technologii. Im więcej dużych przedsiębiorstw zagnieżdża się na rynku, tym bardziej rośnie zapotrzebowanie na dostarczanie odpowiednich narzędzi zarządzania procesami oraz zasobami ludzkimi w firmach. Rodzi to potencjał, jaki wykorzystują twórcy różnego rodzaju platform i mechanizmów porządkujących procesy wewnętrzne organizacji.

Co to jest JIRA?

Zadajmy sobie pytanie. JIRA co to właściwie jest? W tym momencie posłużymy się przykładem, aby zobrazować działanie tego, jak do tej pory nieokreślonego „czegoś”. Wyobraźmy sobie np. korporację, która ma swoją hierarchię. Począwszy od pracowników najniższego szczebla, przez supervisorów, kierowników, managerów, aż do najwyższych rangą i najważniejszych przedstawicieli danego przedsiębiorstwa. Dodajmy do tego np. 150 – liczba wszystkich zatrudnionych osób, które rozmieszczone są w różnych działach, w kilkunastu osobnych pomieszczeniach. Firma, hipotetycznie, zajmuje 2 piętra biurowca. Potrzebujemy coś załatwić, oddelegować zadanie, zgłosić problem, czy też zadać bardzo istotne pytanie osobie, pech tak chciał, która pracuje na drugim końcu naszego biura. Dysponujemy telefonem czy też mailem, jednak możemy wybrać inne źródło przekazu. Ponadto, mamy pomysł, skargę lub problem. Do tego, chcemy umówić spotkanie, ułożyć plan lub grafik. Tworzymy dokumentacje naszych działań, organizujemy archiwa, które mogą być pomocne w dalszej perspektywie działań firmy.

Niezwykle przydatne oprogramowanie

Przykładów działań i czynności jakie każdego dnia wykonuje się w przedsiębiorstwach, można mnożyć niemal w nieskończoność. Tutaj z pomocą przychodzi JIRA, czyli platforma, która ma na celu skumulowanie procesów zachodzących w firmie, pomoc w ich realizowaniu i usprawnianiu. Intuicyjna w obsłudze, o różnych poziomach dostępu dla konkretnych stanowisk w danej firmie. Pomocna i przydatna nie tylko dla dużych korporacji, lecz również dla mniejszych przedsiębiorstw, dlatego warto znać odpowiedź na pytanie: JIRA co to.
Bo jeśli pracę można sobie ułatwić, to czemu nie skorzystać?